29 آوریل

صداقت بین زوجین

صداقت بین زوجین

صداقت بین زوجین ، منجر به ایجاد اعتماد در روابط آن ها می شود. وجود صداقت در زندگی زناشویی منجر به این می شود که هر یک از زوجین ، احساسات خود را از طرف مقابل پنهان نکرده و از بازگویی آن برای همسر خود احساس رضایت بخشی داشته باشد.

 

صداقت بین زوجین

صداقت و استحکام روابط

بهترین رابطه ، رابطه ای است که بر مبنای صداقت شکل بگیرد ، لذا زوجین باید در ایجاد روابطی صادقانه بکوشند.

در صورتیکه اعتمادی بین زوجین وجود نداشته باشد آن رابطه دارای بنیادی سُست خواهد شد.

بازگو کردن احساسات

صداقت بین زوجین و صحبت در مورد احساسات خود ، حتی در مواقع ناراحتی منجر به استحکام رابطه زناشویی می گردد.

البته باید توجه داشت که بین صداقت سازنده و صداقت مخرب تفاوت های بسیاری وجود دارد ، بنابراین هنگامی که قصد بازگو نمودن حقایقی در مورد همسر خود را دارید که گمان می کنید بیان نمودن آن اثر منفی روی همسرتان دارد ، سعی در بیان آن به شیوه ای سازنده و مطلوب نمایید.

تفاوت رُک گویی و صداقت

مقصود از روراستی و داشتن صداقت در روابط زناشویی استحکام زیربنای زندگی و بهبود روابط می باشد. نه تخریب روابط.

بنابراین باید به تفاوت میان رُک بودن و صداقت آگاه باشید و در بیان آنچه به ذهن تان می رسد کمی تامل نموده و با الفاظی مناسب و خوشایند آن را مطرح نمایید.

در چه مواردی صداقت ممکن است اثر معکوس داشت باشد ؟

زوجین هرگز نباید از صداقت به عنوان یک سلاح استفاده کنند ، چرا که این کار باعث می شود طرف مقابل در آینده دیگر نتواند صادق باقی بماند. به عنوان مثال هرگز نباید همسر خود را با محبوبان قبلی خود مقایسه نمایید.

چگونه می توان اعتمادی که از بین رفته را از نو بنا نهاد ؟

گاهی اوقات یکی از زوجین ، از خود عدم راستگویی و صداقت را نشان می دهد ، آیا می تواند راهی برای از بین بردن کدورت ها بیابد یا خیر ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هر یک از زوجین که مرتکب چنین اشتباهی شده و منجر به از بین رفتن اعتماد شود باید آگاه باشد که در رابطه زناشویی خود شکاف عمیقی ایجاد نموده و تنها اوست که می تواند برای ایجاد اعتماد دوباره در رابطه خود تلاش نماید.

طبیعتا بازسازی دوباره رابطه و بهبود آن به زمان زیادی نیاز دارد ، اما در صورت تلاش زوجین و کمک گرفتن از یک مشاوره خانواده این اتفاق عملی خواهد شد و اعتماد میان آن ها دوباره شکل خواهد گرفت.

درباره نویسنده

پاسخ

هفده − 7 =